Кількість
|
Вартість
|
||
|
Застосування кримперів (інструменту для обтискання, кліщів для обтискання конекторів)
Кримпер - це спеціалізований універсальний інструмент, який часто називають називають «обжимкою» або обжимними кліщами, даний інструмент використовують радіомонтажники, для з'єдннання дротів різних діаметрів між собою або з різними наконечниками без використання методів зварювання або пайки методом опресування (обтиску).
Даний вид інструментів, а саме: кримпери, інструмент для обтискання клем, кліщі для обтискання конекторів дуже широко використовують в електротехніці, радіоелектроніці, технічному моделюванні, ремонті і призначені для виконання з'єднання проводів з клемами, конекторами, роз'ємами і між собою для якісного і професійного використання різних виробів в процесі їх експлуатації.
Перед купівлею кримперів потрібно розібратись, де вони будуть використовуватись - тобто для яких конекторів, який розмір необхідний в залежності від товщини дроту, розміру долоні майстра, тип та форма притисних губок, тип матеріалу з якого він має бути виконаний, тип зворотнього механізму, конфігурації і покриття.
Переваги використання якісних кримперів 
Опресовкою, кримпером можна домогтися якісного з'єднання, наприклад:
- струмопровідних проводів з роз'ємами у вигляді гвинтових або клемних з'єднань автоклемми;
- одножильних та багатожильних дротів між собою;
- з'єднання витої пари з коннектором.
Сучасний метод з'єднання для відкритих електричних систем це опресовування - більш технологічний і переважний метод з'єднання проводів, якщо порівнювати його з пайкою або зварюванням.
Кримпер використовують дуже широко, а з огляду на велику кількість даного виду інструменту, майстру легко підібрати під роботу з певними клемами модель.
Види кримперів
З огляду на величезну кількість існуючих наконечників, обжимний інструмент ділиться на кілька видів.
по розташуванню притискних поверхонь серед електромонтажних кримперів існують моделі:
- З розташуванням матриць горизонтально (метод підйомник) - нагадують звичайні кліщі. Вони легкі, забезпечують високу швидкість роботи і зручні у користуванні.
- З розташованям матриць вертикально (висувного типу) - зазвичай вага більша за попередній варіант і не так зручні у користуванні, але мають якісний і рівномірний обтиск. Тут робочі поверхні рухаються паралельно відносно один одного.
- Діафрагменного типу (втулкового типу, цангові) - створюють на поверхню гільзи тиск з чотирьох сторін, і навіть шести сторін, за рахунок чого конектор та провід обжимаєтся щільно і якісно.
Правильний вибір кримперів
З огляду на, що для нормальної фіксації конекторів та дротів має створюватися досить велике зусилля, сам кримпер повинен його витримувати, відповідно він повинен бути виготовлений з досить товстого і якісного металу.
Тобто, треба розуміти, що хороший кримпер просто не може бути легким.
Перед покупкою кримпер слід обов'язково випробувати руками, переконатися у відсутності люфтів в місцях з'єднання його елементів.
Перекоси робочих площин, наявність задирок неприпустимо.
Пластикові накладки на тримачах не повинні провертатися, прослизати в руці.
Хороший кримпер - необов'язково універсальний.
Навпаки, наявність додаткових ріжучих кромок для оброблення кабелю не завжди доречно, зручно і безпечно.